Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN Kod: FHJ274

Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-1
Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-2
Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-3
Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-4
Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-5
Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-6
Atlas Global Havayolları ile Elegant Avrupa Turu 7 GECE 8 GÜN-7

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Kaliteli hizmet
     Ekonomik tatil
     Tarihi güzellikler
     Ulaşım dahil
 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
(min. fiyat)
  % 20 indirim   2077 TL yerineSeçenekler:

  İSTANBUL HAREKETLİ 20 Kasım & 04, 18 Aralık 2017 - 1663,00 TL
  İSTANBUL HAREKETLİ 06 Kasım 2017 - 1863,00 TL
  İÇ HAT HAREKETLİ 20 Kasım & 04, 18 Aralık 2017 - 1948,00 TL
  İSTANBUL HAREKETLİ 04 Ekim 2017 - 2077,00 TL
  İÇ HAT HAREKETLİ 06 Kasım 2017 - 2152,00 TL
  KIBRIS HAREKETLİ 20 Kasım & 04, 18 Aralık 2017 - 2152,00 TL
  KIBRIS HAREKETLİ 06 Kasım 2017 - 2363,00 TL
  İÇ HAT HAREKETLİ 04 Ekim 2017 - 2363,00 TL
  KIBRIS HAREKETLİ 04 Ekim 2017 - 2577,00 TLNasıl Kullanılır?

ELEGANT AVRUPA

FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE

Milano(1) – Cenova – Nice (2) – Aix-en provence (1)

Lyon(1) – Cenevre – Alsace (2) – Zürih

Atlas Global Havayolları Tarifeli Seferi ile

 04 Ekim & 06, 20 Kasım & 04, 18 Aralık 2017 Hareket … 7 Gece

Oda kahvaltı Konaklama

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 •  Atlas Global Havayolları ile İstanbul(IST) –  Milano(MXP) / Zürih (ZRH) – İstanbul(IST) parkurunda ikram dahil uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 •  2* & 3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar, 
 •  Alan/otel/alan transferleri,
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 
 • Zürih, Cenevre, Lyon, Aix-en Provence, Nice, Cenova ve  Milano panoramik şehir turları,
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 •  Otel vergileri,  
 • Turist Şehir vergileri.
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro ), 
 • Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro),
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 
 •  Müze ve ören yerleri girişleri, 
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Pasaport ve Vize Bilgileri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile Vize Bilgileri sayfamızda belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

b) Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez; pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

c) T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge bulundurulması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN: İSTANBUL – MİLANO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Atlas Global kontuarında saat 06.30 ’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın KK 6063  sefer sayılı uçağı ile saat 09.30’da Milano’ya hareket. Yerel saat ile 11.25’de Milano’ya varış ve otelimize transfer, odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Como turumuza katılabilirler. (35 Euro). Dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como şehir turumuz esnasında yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğini oluşturan muhteşem manzaraları görüyor olacağız. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelinizde.

2.GÜN: MİLANO – CENOVA – NICE  

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Milano şehir turu yapıyoruz. Bu turumuzda Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur sonrası Cenova’ya transfer ve panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Tur sonrası Nice’e  hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz  ekstra düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (50 Euro).  Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino’yu ziyaret ediyoruz. Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Ardından Nice’e  transfer ve panoramik şehir turu.  Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Promenade des Anglais , Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı yer alıyor. Tur sonrası otelimize hareket.  Geceleme otelinizde.

3.GÜN: NICE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mega Cote d’Azur (95 Euro) turuna katılabilirler. Monaco & Monte Carlo  turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Eze; Tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanan ,Akdeniz’e hakim muhteşem bir manzaraya sahip Eze Köyü olacak. Köyün sanat galeri ile dolu dar sokaklarını keşfedeceğiz.Eze kasabasında bir yerel parfüm fabrikası da ziyaret edilerek üretim hakkında bilgi alınıp bölgeye has krem, sabun, parfüm, yağ, vb. alışverişi yapılabilir. Saint Paul de Vence; kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesinde Monaco Lisesi, 1. Albert Müzesi, Kraliyet bahçeleri ve Saray bahçesi görülecektir. Daha sonra Monaco’nun başkenti Monte Carlonun unlu casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelinizde.

4.GÜN: NICE – AIX-EN PROVENCE

Sabah kahvaltısının ardından Aix-en Provence’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes & Saint Tropez (75 Euro) turuna katılabilirler. Cannes; Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Saint Tropez; Fransa’nın Güneydoğu’sunda yer alan St. Tropez2. Dünya Savaşı sırasında Güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli rol oynamıştır.Tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi muhafaza eden St. Tropez 1956 yılında Brigitte Bardot’un oynadığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle Dünya jet sosyetesinin gözdesi haline gelmiştir. Daha sonra suları ve çeşmeleri ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın saklı cenneti olan şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de bizleri cezbediyor. En ünlü çeşmesi La Rotonde şehrin göbeğinde yine aynı isimle La Rotonde Meydanında bulunuyor. Şehrin her köşesinde hepsi ayrı birer sanat eseri olan çeşmelerle karşılaşmak mümkün. Aix-en Provence tarih boyunca entellektüeller tarafından ilgi odağı olmuş; Van Gogh, Cezanne ve daha birçok ünlü ressamın eserlerine ilham kaynağı olmuştur.  Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelinizde.

5.GÜN: AIX-EN PROVENCE – LYON

Sabah kahvaltısının ardından Lyon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz  ekstra düzenlenecek olan Avignon (55 Euro) turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan  Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları,Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor. Tur sonrası Lyon’a varış ve panoramik Lyon şehir turu. Görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

6.GÜN: LYON – CENEVRE  – ALSACE  

Sabah kahvaltısının ardından Cenevre’ye hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Annecy (55 Euro) turuna katılabilirler. “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’de “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’nın en temiz göl kenarında hatiralarinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Kanalları üzerine kurulmuş Annecy şehir turumuz sonrasında Cenevre’ye varış ve panoramik olarak düzenlenecek olan Cenevre şehir turu. Turumuz esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası,Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Alsace’a hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

7. GÜN: ALSACE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu  eden misafirlerimiz Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek Alsace Güzelleri (Strasbourg & Colmar & Freiburg) turuna katılabilirler (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi görülecek yerler arasındadır. Masal diyarı Colmar kentine varışımıza istinaden; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler ve bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Almanya’nın güneşi en bol kenti Freiburg gezimizde, Almanya’nın en eski Üniversitelerinden biri olan Freiburg Üniversitesi, Dünya’nın en büyük üçüncü Katedrali, şehrin en önemli meydanlarından Münsterplatz, Gotik mimari ile yapılmış muazzam görkemli binaları, Eski belediye binası, Pazar yeri ve Lonca binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

8.GÜN: ALSACE - ZÜRİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Zürih’e hareket ve panoramik şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi,  Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Zürih Havalimanı’na transfer oluyoruz. Atlas Global Havayolları’nın KK 6112 seferi ile saat 14.45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Öne Çıkanlar

FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE

MİLANO

Kuzey İtalya'da bulunan Lambordiya bölgesinde kendi ismini taşıyan Milano İli'nde bulunan bir şehir ve ve bir komündür. Milano Lambordiya bölgesinin ve Milano ilinin başkentidir. Milano komünu nüfusu 1.310.000 kisi olup 2.370 km2'lik alanı ile (Roma'dan sonra) İtalya'nın ikinci buyuk nüfuslu komunudur. Milano çok büyük bir şehirleşmiş metropoliten bölgenin merkezindedir. Bu metropoliten bolgenin yuzolcumu Italya'da en buyukdur. Nüfus bakimindan Milano metropoliten alan nüfusu yaklasik 7.400.000 kisi olup Avrupa'nin en buyuk metropoliten alanidir.

Milano İtalya'nin ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır. Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala bulunur. Milano'nun 15 km kuzeyinde bulunan Monza şehri otomobil sporları pistine sahiptir. Ülkenin en büyük spor klüplerinden olan AC Milan ve İnter Milan bu şehrin takımlarıdır. Ayrıca Expo 2015'e de ev sahipliği yapmıştır. Milano-Torino arasında Trenitalia tarafından işletilen Eurostar ( Hızlı tren) vardır. Eurostar Avrupa'nın çoğu ülkesinin aksine İtalya'da hatların eski olması nedeniyle yavaş çalışmaktadır. 2008 yılı bitmeden tamamlanması olası olan Alta Velocità ray yenileme projesi bittiğinde Milano-Bologna arası 1 saate inecektir. Yeni terminali Benito Mussolini tarafından yaptırılmış olan Milano Merkez Tren İstasyonu en büyük tren istasyonudur. Lambordiya'nın başkenti ve ulaşım merkezidir. Şehrin prestij sahibi kültürel geleneklerini, sayısı dörtten fazla olan üniversiteleri, Müzik Konservatuvarı, Sanat Akademisi, dünyanın en meşhur opera binalarından birisi olan La Scala, meşhur sanat galerileri ve kütüphanelerine emanet edilmiştir. Milano ayrıca, İtalyan basın yayınının başkentidir. İtalya'nın en modern kenti olan Milano'da hayatın yoğun olarak yaşandığı iki bulvar bulunmaktadır: Bu bulvarlardan daha kısa olanı, bugün kuzeyde Porta Ticinese ve güneyde Porta Nuova olmak üzere bazı kalıntılarına rastlanan 14. yüzyıl rampalarının yerini almıştır. Kale, şehrin savunma sistemlerinin bir parçası durumundaydı. Geçmişin artistik gerçeğinin yanı sıra Milano, modern kent planı ile övünç duymaktadır. Modern binalar, özellikle Piazza Cavour, Via Turati, 30'dan fazla katı bulunan Piazza della Repubblica ve çevresinde yeni iş merkezleri kurulmakta olan 36 katlı Pirelli Gökdeleni'nin bulunduğu Piazza Duca d'Aosta gibi caddelerde görülebilir. 1964 yılından beri hizmet veren yeraltı metrosu bugün 3 hatlıdır. Bir Avrupa ticaret merkezi olan Milano, ev sahipliği yaptığı uluslararası fuarlarına her yıl onbinlerce işadamını konuk etmektedir. İpek ticaretinde Lyon'u gerilerde bırakan Milano'da Orta Çağ avrupası 'nın meşhur Lombardialı sarraf ve faizcileri, yerlerini bugün sayısı 465'i bulan çeşitli bankalar ile onların şubelerine bırakmıştır. 31 Mart 2008'de dünyanın en büyük ve kapsamlı fuar organizasyonu kabul edilen Expo yarışını diğer aday olan İzmir'i 65'e karşı 86 oyla geride bırakarak kazanmış ve expo 2015'e ev sahipliği yapma hakkını elde etmiştir.

Milano'da bulunan Dominiken Santa Maria della Gracia Manastiri ve Kilisesi ve manastir yemekhane duvari uzerindeki Leonardo Da Vinci'nin  Son Akşam Yemeği tablosu UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadir.

CENOVA

Günümüzde İtalya'nın Ligurya bölgesinde kendi ismini taşıyan Genova ilinin merkezi ve Ligurya Bölgesi'nin başkenti olan bir şehir ve yerel idare bakımından bir komündür.İsviçre'nin Cenevre şehri ile karıştırılmamalıdır.Cenova eski tarihsel merkezinin "Le Strade Nuove (Yeni Sokaklar)" ve "Palazzi dei Rolli (Rolli'lerin Sarayları)"'ndan oluşan büyük bir kısmı 2006dan itibaren UNESCO Dünya Mirasları İtalya listesine katılmıştır. Cenova şehrinin çok zengin sanat, müzik, gastronomi. mimarı ve tarihsel özellilkleri dolayısıyla şehir 2004 yılı için Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.

NICE

Güney Fransa'da, Akdeniz sahilinde, Marsilya ile Cenova arasında yer alan bir şehirdir. Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Nüfusu 347.100'dür. 71.92 km²'lik bir alana yayılmıştır. Fransa'nın beşinci büyük şehridir. 1971 yılında, Dünya Satranç Şampiyonası'na evsahipliği yapmıştır. Nice'de bulunan ilk insan yerleşimleri 400.000 yıl öncesine gider.Terra Amata kültürüne ait arkeolojik site ateşin ilk kullanıldığı yerlerden biridir, yine aynı yerde ev yapımınına ve 230.000 yıl önceze tarihlenen çakmaktaşı kalıntılarına rastlanmıştır. Nice, muhtemelen Marsilyalı Yunanlar tarafından M.Ö. 350 yılında kurulmuş ve Liguryalılar karşısında kazanılan bir zaferin anısına, antik Yunan zafer tanrıçası Nike'nin adı şehire verilmiştir. Şehir kısa zamanda Ligurya sahillerinin en yoğun ticaret merkezlerinden biri haline geldi.

LYON

Lyon, Fransa'nın güneydoğu tarafında yer alan bir kenttir. Fransa'nın Rhone yönetiminin merkezidir ve Rhone-Alpes bölgesinde yer alır. Konum olarak Marsilya ile Paris'in arasıda yer alır. Lyon, Paris'ten 470 kilometre, Marsilya'dan 320 kilometre, Cenevre'den 160 kilometre, torino'dan 280 kilometre,Barcelona 'dan 600 kilometre uzaklıktadır. Lyonlular kendilerine Lyonnais derler. Lyon'un tarihine bakacak olursak, kimyasal alanda birçok petrokimyasal endüstriye ev sahipliği yapmaktadır. Fransız iş dünyasının merkezlerinden biri olan Lyon, Fransız gastronomisinin merkezidir. Şehirin Auguste ve Louis Lumiere kardeşler nedeniyle, sinema tarihinde önemli bir yeri vardır. Şehirin futbol takimı Olympique Lyonnais'dir. Lyon'un şehir merkezindeki nüfusu 472.305'dir. Bağlı bölgeler ile birlikte bu nüfus 1.748.271 (2006) olur. Şehir Rhone-Alpes bölgesinin başkentidir. Toplam bölgenin nüfusu 3 milyona yakındır. Lyon'da genelde kimyasal ve biyoteknik sanayisi hakimdir. Öte yandan şehir Fransa bilişim teknolojileri ve yazılımlarının merkezidir. Lyon UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Şehir tarihsel olarak dünyanın ipek ticaretinin merkezidir. Lyon içerisinde Interpol'ün merkezini, uluslararası haber kanalı Euronews'in merkezini ve Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı'nı barındırır.

CENEVRE

 İsviçre'de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre'nin Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Fransızca konuşulan İsviçre bölgesi olan "Suisse Romande" bölgesinin en büyük şehridir. Aynı ada sahip Cenevre Kantonu'nun başkentidir. Rhone Nehri'nin Cenevre Gölü'nden çıkışında konumlanmıştır.

ALSACE

 Fransa'nın 26 bölgesinden biridir. Yukarı Ren Nehri'nin batı kıyılarında Fransa'nın doğu sınırında bulunan Alsace bölgesi Almanya ve İsviçre ile komşudur.

Alsace Kutsal Roma İmparatorluğu'nun bir parçasıydı ve hâlen Yukarı Almanca lehçesiyle konuşanların yerleşik olduğu bir bölgedir. 17. yüzyılda Alsace Fransa buyruğu altına girmiş ve eyaletlerinden biri olmuştur. Merkezi aynı zamanda en büyük şehri de olan Strazburg'tur. Alsace genellikle Lorraine ile birlikte anılır çünkü bu iki bölge (Alsas-Loren olarak) 9. yüzyılda Şarlman'ın halefleri arasında yapılan paylaşma sonrasında tarih boyunca anlaşmazlıklara neden olmuştur.

ZURICH

İsviçre'nin en büyük kenti (2013 yılında şehir merkezinde nüfus 394.709, çevre ilçeleriyle birlikte nüfusu 1.83 milyon kişidir.Zürih şehri Zurih Kantonu'nun başkentidir. İsviçre'nin ekonomik ve kültürel başkentidir. FIFA merkezi Zürih’te bulunur. Zürih adının kökeni Kelt kelimesi Turus’tan gelmektedir. 2. yüzyıldaki Roma işgalinde şehir Turicum diye adlandırılmıştır.19. yüzyılda Zürih bir ticaret ve ulaşım merkezi haline gelmişti. Buna karşın siyasi sorunlar devam etti. 1839'da liberal hükümete karşı, kırsal konservativ güçler tarafından bir darbe (Züriputsch) gerçekleştirildi. Bu darbe, tüm İsviçre'yi bir dönem için istikrarsızlığa sürüklese de, radikaller 1845'de yeniden iktidarı ele geçirdiler ve Zürih 1845-46'da yeniden federasyonun başkenti oldu ve Sonderbund kantonlarına karşı liderlik yaptı. Sonderbund savaşını reformcuların kazanması sonunda kabul edilen Federal anayasasını Zürih hem 1848 hem 1874'te destekledi. Bu dönemde ülkenin diğer bölgelerinden şehir merkezine yoğun bir göçmen akını yaşandı. Gelen göçmenler şehirde bir sanayi işçi sınıfı oluşturdular, ancak ne şehir vatandaşlarının haklarına sahiplerdi ne de şehir yönetiminde bulunabiliyorlardı. İlk olarak 1860'da şehir okulları bu göçmenlerin yüksek vergi verenlerinin çocuklarına açıldı, daha sonra bu hak herkese sağlandı, 1975'te şehirde on yıl oturanlara vatandaş olma hakkı verildi ve 1893'te 11 komşu belediye şehirle birleşti. Buna 1934*te 8 belediye daha eklendi. 19. yüzyılda şehir hızlı bir büyüme gösterdi. 1847'de İsviçre'deki ilk tren yolu olan Spanisch-Brötli-Bahn sayesinde Zürih ile Baden arası birbiribe bağlandı ve İsviçre Demiryollarının temeli atılmış oldu. Şu anda hizmet vermekte olan Zürih ana tren istasyonu 1871 yılında yapıldı. Bahnhofstrasse 1867'de, Zürih borsası 1877'de devreye girdi. Şehir plancısı ve müdendis Arnold Bürkli öncülüğünde Zürih sahil şeridinde gerçekleştirilen park, bahçe ve yapılaşmalar da, Zürih'in Limmat ve Sihl üzerinde yerleşmiş küçük bir ortaçağ şehrinden Zürih gölünün sahilinde uzanan modern ve çekici bir şehir haline gelmesini sağladı.1867'de Zürih kantonunda 500 kişinin ölmesine neden olan kolera salgınından sonra Bürkli tarafından şehrin lağım sistemi, su reserv sistemleri ve katı atık sistemleri yeniden düzenlendi.
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  Tatil paketlerimiz sınırlı sayıda ve süreli olduğundan, rezervasyon yapıldıktan sonra iptal ya da iade yapılamamaktadır. Ancak, bir tur ya da konaklama paketini aldıktan hemen sonra ve rezervasyonunuz yapılmadan önce müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Tur, ulaşım ve konaklama hizmetlerinden Rezervasyon yapıldıktan sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılarak ücretleri ilgili tedarikçilere peşin olarak ödendiğinden turizm hizmetlerinde hiç bir şekilde iptal ya da iade yapılamamaktadır.

  Turizm hizmetinin ertelenmesi, hiç yapılmaması gibi nedenlerle hizmet alamayacağınızın anlaşılması durumunda, iptal iade talebi için en kısa süre içinde müşteri hizmetlerimize bilgi veriniz. Bilgi vermek için iletişim sayfamızdaki formumuzu da kullanabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 18 indirim Türk Havayolları İle 7 GECE 8 GÜN Klasik İtalya Turu

  Türk Havayolları İle 7 GECE 8 GÜN Klasik İtalya Turu (kod:MDF288)  3048 TL   2498 TL    Detaylar
  % 20 indirim Basklar & Güney Fransa Turu 7 GECE 8 GÜN
  4 Kişi Aldı

  Basklar & Güney Fransa Turu 7 GECE 8 GÜN (kod:JYC420)  2332 TL   1860 TL    Detaylar
  % 20 indirim Pegasus Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Paris Turu

  Pegasus Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Paris Turu (kod:VSG322)  1811 TL   1445 TL    Detaylar
  % 28 indirim   Vizesiz HER GÜN HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN VİZESİZ ODESSA TURU

  HER GÜN HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN VİZESİZ ODESSA TURU (kod:BDM186)  1800 TL   1299 TL    Detaylar