Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu Kod: YVH326

Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu-1
Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu-2
Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu-3
Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu-4
Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu-5
Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu-6

İlk Bakışta

  Konaklamalı Yurtiçi Tur
     Eğlence
     Alışveriş
     Kaliteli hizmet
     Ekonomik tatil
     Kolay ulaşım
     Doğa ile iç içe
     Ulaşım dahil
     Aileler için uygun

  Bonus'a Peşin Fiyatına 2 Taksit

 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Ama benzer paketleri inceleyebilirsiniz.Seçenekler:Nasıl Kullanılır?

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

TUR TARİHLERİ;

TEMMUZ                  ; 07 - 14 - 21 - 28

AĞUSTOS                ; 04 - 11 - 18 - 25

EYLÜL                       ; 08 - 15 - 22 - 29

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 6 Akşam Yemeği
 • Batum Turu
 • Tüm Çevre gezileri 
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri 
 • Araç İçi ikramları
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurt Dışı çıkış harcı (16 TL)
 • Eksta belirtilen tüm organizasyonlar
 • Tüm özel harcamalar 
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Gürcü Gecesi (40 LARİ )

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri;

23.59 Bakırköy Ömür Plaza

00.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

01.15 Kartal Köprüsü Altı 

01.30 Çayırova Mc Donalds Önü

02.15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

03.00 Sakarya Berceste Tesisleri

06.30 Ankara Armada karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü

07.30 Kırıkkale

BATUM GİRİŞİ HAKKINDA;

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.Kamu Personeli çalışanları ve birinci dereceden yakınlarının Batum'a geçebilmek için iş yerlerinden üzerinde tarih ve ıslak imza olan yazı almaları gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BATUM 'A GEÇİŞ YAPILMAZ. BEBEK DAHİ OLSA NÜFUS KAĞITLARININ FOTOĞRAFLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

iPTAL VE DEĞİŞİKLİK HAKKINDA;

 • TUR İPTAL VE TARİH DEĞİŞİKLİĞİ TALEPLERİ 1 HAFTA ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMELİDİR
 • TURLARDA YETERLİ ÇOĞUNLUK OLUŞMAMASI DURUMUNDA 48 SAAT ÖNCESİNDE HABER VERMEK ŞARTI İLE ACENTA TURU İPTAL EDEBİLİR YA DA TARİH DEĞİŞTİREBİLİR

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT fırsatı!

Tur Programı

TUR PROGRAMI   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN: GECE YOLCULUĞU

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Sungurlu Çorum  üzerinden Amasya’ya hareket ediyoruz.

2.GÜN: AMASYA – MUMYA MÜZESİ – AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - BEYAZİD KÜLLİYESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN – KRAL KAYA MEZARLARI – VEZİRKÖPRÜ - ŞAHİNKAYA KANYONU - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - İLK ADIM ANITI

iz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından ilk olarak Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ile turumuza başlıyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Gezi Yolu, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik olarak görüyoruz. Amasya’daki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını panaromik olarak gördükten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Ardından Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan Türkiye’nin ikinci büyük kanyonu olan Şahinkaya Kanyonuna ulaşıyoruz. Altınkaya Barajının en dar noktasında bulunan Şahinkaya Kanyonunda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından ardından Amazonlar Kenti Samsun'a hareket ediyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Yol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EXTRA)

Öğle Yemeği : Amasya Lalehan Restaurant (EXTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Yafea Otel, Fatsa Yalçın Otel

Güzergah : İstanbul – Ankara (450 KM), Ankara – Amasya (330 KM), Amasya – Samsun (110 KM)

3.GÜN: ORDU – PERŞEMBE YAYLASI – ŞEBİNKARAHİSAR – ATATÜRK EVİ – ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ – TAMZARA – KÜMBET YAYLASI – KUZUALAN ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Canik Dağlarının en yüksek tepelerinden birinde bulunan bol kıvrımlı akarsuları ile ünlü 1500 metre rakımlı Perşembe yaylasına çıkıyoruz ve hiçbir yapılaşmanın bulunmadığı pürüzsüz güzellikte yemyeşil tepeler, tepe eteğinde daracık alanda kilometrelerce uzanan menderesleri görüyoruz. Buradaki molamızın ardından geçerek ‘’Doğu Karahisar’’ olarak bilinen Şebinkarahisar'ın tarihi Tamzara mahallesine ulaşıyoruz. Osmanlı Döneminde Ermeni, Rum ve Türklerin birlikte yaşadığı bir köy olan Tamzara'da tarihi mahalleri ve yörenin ünlü dokuma ürünlerini gördükten sonra Atatürk'ün 1924 yılındaki ziyareti sırasında konakladığı geleneksel Şebinkarahisar evlerinden olan Atatürk Evi Müzesi'ni geziyoruz. Şahin yuvasını andıran görünümüyle Şebinkarahisar Kalesini panaromik olarak gördükten sonra Karadeniz'i Anadolu’ya bağlayan 2200 metre rakıma sahip Eğribel Geçidinden geçerek 1700 Metre rakıma sahip bölgenin eşsiz yaylalarından birisi olan Karadeniz’in Alpleri varsayılan, güzelliğini sisleri içerisinde saklayan Kümbet Yaylasına çıkıyoruz. Burada yöresel lezzetlerden biri olan çam sakızlı sütlacı tadıyoruz (Ekstra).  Kümbet Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra Kuzualan Tabiat Parkı ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından konaklama ve akşam yemeği için Giresun'da bulunan otelimize hareket ediyoruz. 

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Şebinkarahisar Beyazsaray Restaurant, Güleç Restaurant (EXTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Giresun Amazon Otel , Avcı Otel 

Güzergah :  Samsun – Perşembe Yaylası (185 KM), Perşembe Yaylası – Şebinkarahisar (175 KM), Şebinkarahisar – Giresun (105)

4.GÜN: GİRESUN – TİREBOLU ÇAY FABRİKASI – TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – MEMİŞAĞA KONAĞI - SÜRMENE BIÇAK SARAYI – UZUNGÖL – AYDER YAYLASI

Giresun Adası manzarası eşliğinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Adını Kurtuluş Savaşına göndermiş olduğu 42. Alaydan alan 42 Nolu Tirebolu Çay Fabrikası ve Restaurantı ziyaret ediyoruz.  Tadı ve kokusu ile marka haline gelmiş olan Tirebolu Çayının yapım aşamalarını görüp çaylarımızı içtikten sonra Trabzon gezimiz için yola koyuluyoruz. Trabzon’daki gezimize ülkemizde üç tane bulunan ve İstanbul’un fethinden sonra Trabzon’a yerleşen Komenos Hanedanlığı tarafından yaptırılan Ayasofya Müzesi ile başlıyoruz.  750 yıllık bu antik yapıyı rehberimizin anlatımları ile gezdikten sonra bir sonraki gezi noktamız olan Atatürk Köşküne hareket ediyoruz. Atatürk’ün Trabzon’u ziyaret ettiği sırada konakladığı köşkte 1900’lü yıllara ait mobilyalar, porselenler, halılar ile Atatürk’e ait tablolardan oluşan etnografik nitelikli 344 adet eser sergilenmektedir. Trabzon gezimizi bitirdikten Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını ziyaret ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Sonrasında güzergahımız üzerinde bulunan Sürmene bıçağını dünyaya tanıtan Mehmet Kumbasar tarafından el yapımı bıçakların sergilendiği Sürmene Bıçak Sarayı’nda bilgi alıp alışveriş molası veriyoruz. Ardından ülkemizin yağmur ormanlarının bulunduğu Soğanlı ve Kaçkar Dağları'nın birleşim yerinde bulunan Haldızen Deresinin oluşturduğu Uzungöl’e varıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz göl ve orman manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilir, otantik çarşısında alışveriş yapabilir veya ekstra olarak düzenlenen turlara katılabilirler. Uzungöl gezimi ardından akşam yemeği ve konaklama için Ayder Yaylasında bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Ekstra Lustra ve Karester Yayla Turu (35,00 TL); Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Akçaabat Köfte (EXTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Elif Otel, Sis Otel, Yaylacı Otel, Hilaz Otel, Koru Otel, Memişoğlu Konak Otel, Ahşap Oris Otel, Ardeşen Pınar Otel  vb 

Güzergah :  Giresun – Trabzon (130 KM), Trabzon – Uzungöl (95 KM), Uzungöl – Ayder (150 KM)

5.GÜN: AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – MUCİTİN YERİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – BATUM - GONİO KÖPRÜSÜ – AVRUPA MEYDANI – MEDEA HEYKELİ – PİAZZA MEYDANI – ASTRONOMİK SAAT – ALFABE KULESİ – ORTA CAMİİ – ALİ VE NİNO HEYKELİ – SAAT KULESİ – VAFTİZ HEYKELİ

Ayder Yaylasındaki otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz insanın kıvrak zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucitin Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Elektriğini doğal yollardan üreten tesiste otantik Karadeniz ürünlerini görebilir ve yöreye özgü değirmenlerde üretilen mısır unu alışverişi yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için iki farklı tur alternatifimiz bulunmaktadır. 

Buradaki gezimizin ardından Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz. 
Not : Batum'da konaklama yapacağımız otelimiz oda kahvaltı olarak hizmet verdiğinden dileyen misafirlerimiz akşam yemeği ve Gürcistan'ın yöresel yemeklerini tadabileceği ve halk oyunlarını görebileceği Gürcü Gecesi turumuza katılabilirler.(Ekstra)

1.Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TURfarkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2.Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 50 TL’dir. (Ekstra)

3.Alternatif:  Karadeniz’in yükselen trendi ZİPLİNE;  Fırtına vadisi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 50 metre uzunluğunda ağaçtan ağaca bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ 15 TL :) )

Gürcü Gecesi (40 LARİ ) ; Gürcistan'ın yöresel yemekleri ve halk danslarının sergilendiği bölgeye özel düzenlenen eğlencedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Pınar Restaurant (EKSTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Batum Konaklama , Hopa Terzioğlu Otel , Hopa Heyamo Otel, Ardeşen Pınar Otel vb.

Güzergah : Ayder - Batum - Hopa  (230 KM) 

6.GÜN: BORÇKA – KARAGÖL – RİZE – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA GEÇİDİ – HAMSİKÖY – GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARASI

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  siz değerli misafirlerimiz için bu gezi gününde farklı tur alternatifleri yer almaktadır.

Ekstra Karagöl Turu  35 TL Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilce merkezine varıyoruz. Buradan küçük araçlar ile Borcka ilce merkezi ne 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü Klakur (Aralık) Yaylası nın yakınlarındaki bir tepe nin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl’e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Borçka ' ya otobüsümüze geri dönüyoruz.

Borçka Karagöl gezimizin ardından Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz  TEKPA RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Ardından Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı  22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panaromik olarak görülecektir.) Yolumuz üzerindeki Hamsiköy sütlacını (ekstra)  tattıktan ve panaromik olarak Hamsiköy’ü görüp fotoğraf molası verdikten sonra Gümüşhane'de bulunan Türkiye’deki Damlataş Mağaralarının en iyi örneği olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Karaca Mağarası gezimizin ardından; Gümüşhane'nin yöresel lezzetlerinden birisi olan pestil ve köme alışverişimizi yapıyoruz. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve Köme, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kömenin en önemli özelliği katkı  veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Köme alışverişi için GÜMÜŞ PESTİL KÖME'yi ziyaret edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Kardelen Kuru Fasulye (EKSTRA) 

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Zigana Gümüşkayak Yaylakent, Met Garden Otel

Güzergah : Hopa - Rize - Zigana (240 KM)

7.GÜN: TORUL – KÜRTÜN BARAJI – GİRESUN KALESİ – GİRESUN ADASI – ORDU – BOZTEPE

Zigana dağının zirvelerinden birinde bulunana otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Torul – Tirebolu yolu üzerinde bulunan Kürtün Barajı ile gezimize başlıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Giresun yarımadasının üzerine kurulu olan şehrin manzarasına hakim Giresun Kalesine çıkıyoruz. Kale gezimizin ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Giresun Adası tekne turuna katılabilirler (Ekstra 15 TL). Giresun gezimizi tamamladıktan sonra Piraziz’de TURAN FINDIK TESİSLERİNDE vereceğimiz alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ordu şehrinin incisi,  485 Metre yükseklikte ki Boztepe’ye otobüs ile çıkıyoruz siz değerli misafirlerimiz (ekstra) olarak Teleferik ile  inip fotoğraf ve kahve molasının ardından aracımıza dönüp akşam yemeği ve konaklama için konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Giresun Cinağa’nın Yeri ( EKSTRA ) 

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Yafea Otel, Fatsa Yalçın Otel

Güzergah : Zigana – Giresun – Ordu – Samsun (330 KM)

8.GÜN: HAMSİLOS KOYU – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – SİNOP KALESİ – AKLİMAN – KASTAMONU – ŞERİFE BACI ANITI – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – KASTAMONU KALESİ – NASRULLAH CAMİİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin Cennet köşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Sinop Türkiye'nin en kuzey noktasında olup hiç bir trafik lambasına sahip olmayan tarihi bir liman kenttir. Sinop gezimize Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da müze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi sonrasında UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi'ne çıkıp şehri izliyoruz. Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla Sanatın buluştuğu adres olan AYHAN KOTRA’yı ziyaret ediyoruz. Ayhan Usta’ın Atölyesinde Gemi yapımı hakkında kısa bir anlatımın dinledikten sonra alışverişimizi tamamlayıp meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra evliyalar şehir olarak da bilinen Kastamonu'ya varıyoruz. Kastamonu denizden 744 km yükseklikte Karaçomak Deresi vadisinde kurulu bir şehirdir. Antik çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu şehir turumuza Kurtuluş savaşında İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye'nin ilk Kent tarihi Müzesi 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat kulesi gezisi ardından Kastamonu'nun en büyük ve en eski camisi olan Nasrullah Camii gezimizi yapıyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için at çiftlikleri ile ünlü Daday’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Sinop Örnek Mantı (EKSTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Umur Otel, Kayı Otel  vb oteller

Güzergah : Samsun – Sinop Kastamonu (340 KM)

9.GÜN: SAFRANBOLU – YÖRÜK KÖYÜ – SİPAHİOĞLU KONAĞI – ÇAMAŞIRHANE – HIDIRLIK TEPESİ – CİNCİ HAN – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – AMASRA – BAKACAK TEPESİ – AMASRA MÜZESİ - İSTANBUL

Turumuzun son gününde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu'ya vardıktan sonra ilk gezi noktamız olan Yörük Köyü'ne ulaşıyoruz. Daha sonrasında eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan orada yaşayan meşhur Filiz Abla anlatımıyla eğlenceli Çamaşırhane gezisinın ardından Yörük Köyü gezimizi tamamlıyoruz . Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Ardından bölgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak ve lokumun yapım aşalarının anlatılacağı İmren Lokumlarını ziyaret ediyoruz. Ardından  Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola” (Dünya’nın Gözü)diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. Amasra’da Çeşmi-i cihan Restaurant’da meşhur balık eşliğinde öğlen  yemeğimizi  aldıktan sonra (EKSTRA) Amasra’da  İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp Ardından kentten ayrılıyor ve turumuza katılan misafirlerimizle bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Amasra Çeşm-i Cihan Restaurant (EKSTRA)

Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)

Konaklama : Dönüş günüdür, konaklama yapılmayacaktır.

Güzergah : Kastamonu – Safranbolu - Amasra – İstanbul (680 KM)

 

 


Öne Çıkanlar

ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
 

Muhteşem doğası, insanın ruhunu dinlendiren yeşilin alabildiğine koyuluğu, batısından doğusuna kültür ve doğa harikası Karadeniz’e hayran kalacaksınız.

ŞAHİNKAYA KANYONU – PERŞEMBE YAYLASI – KÜMBET YAYLASI 

BATUM KONAKLAMASI FARKIYLA

8 GECE 9 GÜN (7 Gece Otel Konaklaması)

Ülkemizin her karış toprağı farklı tatlar bırakır ağzımızda . Ama bir Karadeniz var ki insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki bu Karadeniz nasıl bir yerdir? 

İşte Cennetten bir parça Karadeniz. 

Adı gibi Karadır denizi çoğu zaman hırçındır dalgaları, bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz Karadeniz’e, asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar ister durur ister kudurur. 

Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekleyip güneşin çıkışını yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in güneşi de karıda . 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i . Yayları ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin için de uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

Karadeniz durmaz hep çalışır hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay ,fındık , tereyağ peynir, fasulye ,karalahana ne istersen bol bol üretir ürettirir. Boş durmaz her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Ağaca çıkarsın, dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik. 

Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman; ama bir de işin diğer tarafı var. Erkekleri gözü pek ve cesur , Kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir mesela , yada yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi çaldılar mı tulumu çıktılar mı horon etmeye ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Bu arada özel bir not HORON TEPİLMEZ Horon edilir.Yazılacak daha nice şeyler var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden Sizi Karadeniz’i okumaya değil yaşamaya davet ediyoruz.

 
Etiketler • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess, WordCard ve Paraf kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT yapılmaktadır. Banka tarafından taksitlendirme yapılamayan (Business Card ve benzeri) kartlar peşin fiyatına taksit kampanyası kapsamında değildir.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10 HALKBANK - TR72 0001 2009 8750 0010 2602 37 ZİRAAT BANKASI - TR06 0001 0009 5464 1576 9050 03

  Benzer Fırsatlar

  % 30 indirim Yaz Dönemi 3 GECE 4 GÜN Sakız (Chıos) Adası Turu

  Yaz Dönemi 3 GECE 4 GÜN Sakız (Chıos) Adası Turu (kod:PDS796)


  2043 TL   1431 TL    Detaylar
  % 36 indirim   Vizesiz Türk Havayolları ile Yaz Dönemi 3 GECE 4 GÜN Montenegro (Budva) Turu

  Türk Havayolları ile Yaz Dönemi 3 GECE 4 GÜN Montenegro (Budva) Turu (kod:YNC687)


  4460 TL   2841 TL    Detaylar
  % 15 indirim Sonbahar Dönemi 7 GECE 8 GÜN Dolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum Turu

  Sonbahar Dönemi 7 GECE 8 GÜN Dolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum Turu (kod:GYP607)


  1000 TL   849 TL    Detaylar