St Petersburg Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St.Petersburg, turistler tarafından ilgi gösterilen destinasyonlardandır. Kuzey’in Venedik’i olarak nitelendirilen St.Petersburg, görkemli mimarisi ve en uzun gecelerin yaşandığı Beyaz Geceler nedeniyle oldukça ilgi gören yerlerdendir. Beyaz Geceler mayıs ortasından temmuz ayı sonuna kadar olduğu için en çok bu dönemlerde turist alan kent, unutulmaz bir tatil yaşamak isteyenlerin yeni adresi. Tarihi açıdan zenginliği nedeniyle kentte gezip görülebilecek pek çok yapı bulunmaktadır. Şehrin kalbi konumundaki Nevsky Caddesi’nden başlayarak görülebilecek bu yerlerin başında Saint Isaac Katedrali yer alır. Dünyanın en büyük kubbelerinden birine sahip olan bu yapının yalnızca kubbesinin yapımı için 100 kilogram saf altın kullanılmıştır. Rusya’daki en önemli katedrallerinden biri olan yapının üst katından şehrin eşsiz manzarası görülebilmektedir. 19.yüzyılda yapılan ve 12 adet melek heykelinin de bulunduğu yapı görülmeye değer yerlerdendir. St.Petersburg, dünyanın en güzel saraylarına ev sahipliği yapan ender şehirlerden biridir. Örneğin Peterhof Sarayı bunlardan biridir. Girişte sizi karşılayan ve alabildiğine uzanan muhteşem bahçesi o kadar büyüktür ki içinde kaybolabilirsiniz. Saray, 18. yüzyılda İsveç’e karşı kazanılan zafer sonrası yaptırılmıştır. Bir diğer önemli yapılardan olan Kışlık Saray, Çariçe 2.Katerina tarafından uzun yıllar kullanılmıştır. Ancak çariçenin topladığı sanat eserlerinin fazlalığı nedeniyle saray bir süre sonra müzeye dönüştürülmüştür. Turistler tarafından sıkça ziyaret edilen müze, 18.yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Önemli saraylardan bir diğeri olan Stroganov Palace, şehrin kalbi Nevsky Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. Saray ismini kentin ileri gelen ailelerinden Stroganovlar’dan almıştır. Uzun süre bu sarayda yaşayan aileden günümüze kalanlar aynı zamanda kentin tarihine de ışık tutmaktadır. Şehirde birbirinden güzel saraylar kadar ilgi çekici bir yer daha bulunmaktadır. Dünyanın en önemli yazarlarından biri olan Dostoyevski’nin yaşadığı apartman! Yazarın son üç yılına tanıklık eden apartman 1971 yılında müzeye çevrilmiştir. Yazarın çalışma odasının olduğu gibi korunduğu müzede yazara ait pek çok detay bulunmaktadır. Karamazov Kardeşler romanını yazdığı yer olarak bilinen apartman, hem St.Petersburg halkı hem de burayı ziyaret eden turistler için oldukça önemlidir. Kentteki eşsiz duraklardan bir diğeri ise Mariinski Tiyatrosu’dur. Dünyaca ünlü pek çok bestecinin çalışma şansı bulduğu bu eşsiz bina, 19.yüzyılda inşa edilmiştir. Opera ve bale ile ilgilenen hemen herkesin görmesi gereken görkemli yapılardan biridir.  

Tarihi güzellikleriyle sizleri büyüleyecek olan St.Petersburg, ünlü yazar Dostoyevski’nin deyimiyle ‘dünyanın en sakin şehri’, Avrupalılar içinse Kuzey’in Venedik’i. Bakalım sizler St.Petersburg’u gördükten sonra nasıl tanımlayacaksınız. St.Petersburg ve daha fazlasını keşfetmek için Rusya Turları’nı Şehrikeyif’te bulabilirsiniz.