% 29 indirim Pagasus Havayollar ile Kış Dönemi 3 GECE 4 GÜN Bosna Hersek Turu

Pagasus Havayollar ile Kış Dönemi 3 GECE 4 GÜN Bosna Hersek Turu (kod:GGD526)

   Vizesiz
   Eğlence
   Alışveriş
   Çocuklu aileler
   Tarihi güzellikler
   Kültürel zenginlik
1968 TL    1404 TL    Detaylar
% 18 indirim Kış & İlkbahar Dönemi İzmir Hareketli 7 GECE 8 GÜN  Baştan Sona Büyük Balkanlar Turu

Kış & İlkbahar Dönemi İzmir Hareketli 7 GECE 8 GÜN Baştan Sona Büyük Balkanlar Turu (kod:LFS503)

   Eğlence
   Kültürel değerler
   Mimari güzellikler
   Alışveriş
   Balayı çiftlerine uygun
   Aileler için uygun
   Çocuklu aileler
1414 TL    1165 TL    Detaylar

Bosna Hersek’in başkenti ve en büyük şehri olan Saraybosna, Roma İmparatorluğu başta olmak üzere büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır. Tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile Saraybosna Balkanlar’ın gözde turizm destinasyonlarındandır. Kendine has kültürü ve mimarisi ile bize pekte uzak olmayan Saraybosna, Balkan Turlarının vazgeçilmezleri arasındadır.

Saraybosna’nın kalbi olarak anılan ve Balkanların en büyük Türk Çarşısı olan Başçarşı, Osmanlı mimarisinin bir yansıması gibidir. Taş ve ahşaptan yapılmış olan kentin simgesi Başçarşı Sebili’nin de bulunduğu çarşıda hanlar, bedestenler ve camilerden oluşan sokak ve caddelere zanaatlara göre isimlendirme yapılmıştır. Saraybosna’nın modern caddelerinden, Ferhadiye Caddesi’ne bağlanan Başçarşı’da alışveriş yapabilir Bosna’ya ait yemekleri tadabilirsiniz. Saraybosna'nın en önemli dini yapısı olan Gazi Hüsrev Bey Camii’de Başçarşı’da bulunmaktadır.

Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, madeni para, kostüm, mezar taşı gibi eşyaların sergilendiği Saraybosna Müzesi, savaş döneminde Bosna ve Saraybosna arasındaki bağlantının sağlandığı, yaralı ve hastaların taşındığı, tarihten izler göreceğiniz Umut Tüneli, Türk mimarisi ile eski belediye binası olarak inşa edilip sonrasında kütüphaneye dönüştürülen Milli Kütüphane, şehirdeki Katoliklerin merkezi olarak kabul edilen Saraybosna Katedrali, Saraybosna’da ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Sizleri tarihi ve doğal güzellikleri ile etkilemeyi bekleyen Saraybosna Turlarına en uygun fırsatlarla sayfamızdan ulaşabilirsiniz.